Sport

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego

 • Mgr Tomasz KACZOR – nauczyciel dyplomowany, wychowawca klasy  policyjnej, trener tenisa ziemnego, instruktor piłki nożnej, samoobrony, gimnastyki korekcyjnej, ratownik WOPR, specjalista musztry wojskowej, przewodniczący zespołu.
 • Mgr Sławomir MASŁOWSKI – nauczyciel dyplomowany, wychowawca klasy policyjnej, specjalista toru policyjnego
 • Mgr Małgorzata MADAJCZYK – nauczyciel dyplomowany, trener siatkówki, instruktor pływania, aqua aerobiku, gimnastyki korekcyjnej, nordic walking, fitness, akrobatyki sportowej.

Baza sportowa

Posiadamy bardzo bogatą bazę do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego:

 • halę sportową, 
 • pływalnię, 
 • siłownię, 
 • kompleks boisk „Orlik” 
 • salę do gimnastyki i aerobiku, 
 • tartanową bieżnię i inne obiekty do konkurencji lekkoatletycznych.

Klasy policyjne

W tych klasach oprócz podstawy programowej z wychowania fizycznego realizowany jest również program sugerowany przez Komendę Główną Policji dla dla uczniów szkół średnich. Dodatkowo odbywają się zajęcia z samoobrony, musztry wojskowej i strzelectwa. Dbając o sprawność przyszłych policjantów dużo czasu spędzamy w siłowni i na bieżni lekkoatletycznej. Doskonalimy pokonywanie specjalnego toru przeszkód wymaganego przy rekrutacji do policji. Od dwóch lat jesteśmy w ścisłej czołówce ogólnopolskich zawodów dla klas policyjnych. Z kilkuset szkół z całego kraju do finału w Pile kwalifikuje się tylko 25 reprezentacji. W tym roku również liczymy na wysokie miejsce!

Obozy kondycyjne

Obozy odbywają się każdego roku dla uczniów klas policyjnych. Wiele ciekawych zajęć nie pozwala się nudzić uczestnikom. Biegamy, wspinamy się, jeździmy na rowerach, pływamy kajakami, ćwiczymy musztrę i samoobronę,znajdujemy także czas na odpoczynek i relaks.

Zajęcia pozalekcyjne

Uczniowie mogą korzystać z szerokiej oferty zajęć sportowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie. Proponujemy aktywny sposób spędzania czasu wolnego i rozwijanie swoich zainteresowań. W roku szkolnym 2018/2019 oferujemy następujące zajęcia:

 • Piłka nożna chłopców / dziewcząt – T. Kaczor
 • Siłownia – T. Kaczor
 • Samoobrona – T. Kaczor
 • Siatkówka – S. Masłowski
 • Unihokej – S. Masłowski

Zawody międzyszkolne

Co roku uczniowie biorą udział we współzawodnictwie sportowym toruńskich szkół średnich. „Licealiada” daje możliwości sprawdzenia swoich siły w wielu dyscyplinach sportowych. Często wracamy z zawodów z medalami!

Zawody szkolne

Szkolna rywalizacja na poziomie klasowym cieszy się olbrzymim zainteresowaniem uczniów. Sprawia wiele przyjemności i pozwala wykazać się swoimi umiejętnościami większej liczbie zawodników. Często rywalizują ze sobą drużyny mieszane chłopców i dziewcząt, co jeszcze zwiększa zaangażowanie. Doping zawsze jest gorący! Koszykówka, piłka nożna, siatkówka, unihokej to dyscypliny, w których najczęściej rywalizujemy. W listopadzie 2018 odbył się szkolny „Bieg Niepodległości” w setną rocznice naszego święta narodowego. Czteroosobowe reprezentacje klas ścigały się w sztafecie 4x100m.

Wygrała II A – gratulacje!

Nasi mistrzowie

Uczniowie II LO

Zuzanna BORZEWSKA

Trenuje od trzech lat lekkoatletykę w Toruńskim MKL. Siedmiokrotna medalistka mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiwgo w biegach sprinterskich. Wielokrotna medalistka mistrzostw Torunia. Sześć razy reprezentowała Toruń na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce. W 2018 razem z koleżankami zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski w sztafecie 4x100m (kategoria junior młodszy)

Adam BUGDALSKI

Trenuje od pięciu lat jiu-jitsu w klubie Gracie Barra Toruń. W 2015 zdobył pierwsze miejsce Rolling Spider Cup. W 2017 dwa drugie miejsca w Open Gi w dwóch różnych kategoriach. W 2017 i 2018 Adam wywalczył drugie miejsca Mistrzostw Polski BJJ! Zaraża swoją pasją wielu kolegów. Swoje umiejętności wykorzystuje również w czasie pokazów i zajęć samoobrony.

Karolina ŻURAWSKA

Od 9 lat trenuje szermierkę w TKS-T Budowlani Toruń. Jest aktualną Mistrzynią Polski do lat 20. Złota Medalistka Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów. Brązowa medalistka Pucharu Europy do lat 17. Złota medalistka Drużynowego Pucharu Europy do lat 17. Reprezentantka kadry narodowej w Pucharach Świata i Mistrzostwach Europy.

Julia ŚMIGIELSKA

Uczennica klasy 1A Julia Śmigielska zdobyła srebrny medal w konkurencji kumite (walki) w kategorii wiekowej 15-16 lat (55kg) na Mistrzostwach Polski Juniorów PFKK, które odbyły się 30.11.2019 w Kaliszu. Udział brało 205 zawodników z 32 klubów karate z całej Polski.

Od 8 lat trenuje Karate Kyokushin. 7 lat trenowała w Golubsko-Dobrzyńskim Klubie Karate Kyokushin. Od 2020 trenuje w Toruńskim Klubie Karate Kyokushin. W 2018 złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów 13-14 lat (50kg)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!