„Lekcje z ZUS”

W dniach 4.10 – 6.11.2019 klasa Id brała udział w projekcie ZUS „Lekcje z ZUS”. Projekt ten objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem projektu jest budowanie świadomości młodego pokolenia w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Uczniowie dowiadują się m.in., dlaczego warto być ubezpieczonym, jakie są konsekwencje w przypadku braku ubezpieczenia, kiedy i z jakich świadczeń można korzystać, jakie są podstawy polskiego systemu emerytalnego, a także, jakie prawa i obowiązki wiążą się z posiadaniem własnej firmy.

„Moje finanse – myślę przedsiębiorczo”

W dniu 16.10.2019 klasa Id i Ie uczestniczyły w zajęciach „Moje finanse – myślę przedsiębiorczo” prowadzonych przez eksperta bankowości w ramach projektu „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy dotyczącej zasad działania sektora finansowego oraz kształtowanie umiejętności, które pozwalają na efektywne zarządzanie osobistymi finansami. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się m.in., czy warto oszczędzać, kiedy pożyczać, czym kierować się przy wyborze pożyczki lub kredytu oraz co robić, kiedy pojawią się problemy.

Bezpieczne zakupy w sieci

W dniu 23.10.2019 klasy Id, Ie i Ig uczestniczyły w lekcji dotyczącej bezpiecznych zakupów w sieci prowadzonej przez eksperta portalu transakcyjnego Allegro.pl w ramach projektu „Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni”. Celem zajęć było uświadomienie młodzieży m.in., gdzie kupować, jakie mają prawa, jak bezpiecznie płacić za zakupy oraz co robić, żeby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W związku z obchodami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości  w dniu 18.11.2019 klasy Ie i Ig uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielem Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu dotyczącym prowadzenia własnej działalności gospodarczej w ramach projektu „Otwarta firma” Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Celem projektu jest aktywne wspieranie przedsiębiorczych postaw i inicjatyw młodych ludzi. Uczniowie dowiedzieli się m.in., jak założyć własną firmę, jaką formę działalności wybrać oraz jakie są możliwości pozyskania kapitału na działalność gospodarczą.

Kreatywność – jak wzmocnić swój potencjał?

27.11.2019 uczniowie klas Id i If  brali udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, w trakcie których wykonywali ćwiczenia pobudzające ich kreatywność , rozmawiali o dziedzinach, w jakich kreatywność jest najbardziej przydatna oraz dowiedzieli się, w jaki sposób można redukować stres.