W dniu 04.12.2019 roku uczniowie klas policyjnych z klasy I A i I D uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-poznawczej do Poznania, którą zorganizował nauczyciel naszej szkoły pan Marek Filarski. Głównym celem wycieczki było zwiedzenie przez uczniów Izby Pamięci i Historii Policji przy ul. Taborowej 22 w Poznaniu. Muzeum, składające się z kilku tematycznie utworzonych izb, oferuje do obejrzenia eksponaty z czasów policji państwowej (od roku 1919 do II wojny światowej), milicji obywatelskiej (od roku 1944 do 1990), policji po roku 1990 oraz salę, w której zgromadzono eksponaty używane przez milicjantów i policjantów, pracujących na drogach.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć pierwszy mundur milicjanta, pierwszy ręczny radar, sprzęt technika kryminalistyki, oryginalną broń czy tzw. „samoróbki”, które udało się zabezpieczyć policjantom.
Pobyt uczniów w Poznaniu uatrakcyjnił profesjonalny pokaz tresury psów policyjnych obronno-patrolowych oraz demonstracja wozu bojowego z armatką wodną.
W programie wycieczki znalazła się również wizyta na Stadionie Lecha w Poznaniu, w trakcie której obie klasy zwiedziły salę konferencyjną, szatnię gości, poziom boiska, lożę prezydencką, areszt oraz trybunę prasową. Był też czas na małe zakupy sportowe i zwiedzenie Poznańskiej Starówki.